chemiczne czyszczenie płukanie instalacji c.o.

Chemiczne czyszczenie - płukanie instalacji c.o.

Z biegiem lat instalacje wodne oraz układy centralnego ogrzewania tracą swoją pierwotną wydajność,na skutek wytrącania się kamienia oraz rdzy.Zaszlamione kaloryfery słabiej grzeją a rury wodociągowe zarośnięte osadami,zmniejszają przepływ wody przez co mamy bardzo małe ciśnienie
w kranie.

W takich przypadkach z pomocą przychodzi technika(chemiczne czyszczenie instalacji) wykorzystująca specjalistyczne sprężarki do płukania,osadniki oraz środki chemiczne które pozwalają przywrócić instalację do stanu pierwotnego.

Czyszczenie instalacji sprężarką płuczącą

Czyszczenie chemiczne rur i układów centralnego ogrzewania to skomplikowana procedura z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. która jest przeprowadzana na wodnych instalacjach grzewczych i wodociągowych . Płukanie pod ciśnieniem z dodatkiem chemii dokładnie czyści wewnętrzne powierzchnie instalacji, usuwając rdzę,szlam i bakterie.

Proces płukania jest najbardziej efektywny przy zastosowaniu środków chemicznych i specjalnych magnesów, które wyłapują drobinki metalu przez co wspomagają proces czyszczenia.

Po dokładnym oczyszczeniu instalacji ,do układu dodawany jest środek chemiczny inhibitor korozji, który spowalnia proces powstawania szlamu,rdzy i kamienia.

płukanie grzejników ogrzewania podłogowego

Oferta płukania instalacji

Odkamienianie rur i grzejników

Płukanie ogrzewania podłogowego

Czyszczenie instalacji grzewczej

Usuwanie kamienia kotłowego

Płukanie instalacji wody pitnej

Usuwanie bakterii coli

Udrażnianie rur wodociągowych

Wypłukanie kamienia kotłowego

Zabezpieczenie instalacji inhibitorem

Odszlamianie podłogówki

Płukanie kaloryferów żeliwnych,stalowych,aluminiowych

Poprawa wydajności ogrzewania

Odkażanie wodociągów

Chemiczne czyszczenie instalacji wodociągowej

Dezynfekcja rurociągów wody pitnej jest konieczna, gdy wykryto w niej groźne dla zdrowia bakterie z grupy coli czy legionella.Wykonujemy kilkukrotne płukanie całej instalacji specjalnym środkiem usuwającym wszystkie drobnoustroje z rur rozprowadzających wodę pitną.

Usuwanie kamienia z rur

Bardzo niskie ciśnienie w rurach rozprowadzających wodę w budynku to często wynik osadzania się kamienia wapiennego a także rdzy wewnątrz rur.Zbyt mały przepływ wody jest problemem który uniemożliwia normalne korzystanie z odbiorników zasilanych wodą.

Wypłukanie chemiczne rur z osadów wapiennych i rdzy pozwala na przywrócenie instalacji do wysokiej wydajności bez konieczności wymiany wodociągu.

Specjalistyczny sprzęt

Posiadamy profesjonalne impulsowe sprężarki płuczące do chemicznego czyszczenia instalacji grzewczych i wodociągowych.

Płukanie instalacji cena

Proces czyszczenia i płukania jest bardzo złożony i koszt jest uzależniony od wielkości instalacji grzewczej oraz wodnej.